8 kosmetycznych postanowień noworocznych

Jak tam wasze noworoczne postanowienia? Dzielnie w nich trwacie? Czy może już udało się wam z nich zrezygnować? Jeżeli chcecie coś zmienić na lepsze to zachęcamy do poprawy swojej pielęgnacji! Oto nasze pielęgnacyjne postanowienia noworoczne! Śmiało bierzcie je i razem z nami postarajcie się przestrzegać cały rok.

  1. Nigdy nie pójdę spać w makijażu.

Nieważne o której porze wrócisz  do domu, po imprezie – te 5 minut nie zrobić Ci różnicy, a Twoja skóra jest tego warta J Niedomyty makijaż, resztki tuszu, podkładu potrafią zaczopować ujścia gruczołów, a także są pożywką dla bakterii. Prowadzi to do tworzenia się zaskórników i wyprysków. Najlepiej zastosować dwuetapowy sposób oczyszczania. Najpierw zrób demakijaż mleczkiem 130 Gentle Cleansing Milk lub płynem micelarnym 146 Micellar Water. Następnie umyj całą twarz delikatną pianką myjącą 129 Cotton Foam Cleanser.

  1. Będę używać filtrów przeciwsłonecznych przed każdym wyjściem z domu

Powtarzam to wielokrotnie, więc pewnie zdążyło Ci się już znudzić: krem z SPF to najlepszy kosmetyk anti-aging! Nic tak bardzo nie wpływa na starzenie się skóry, jak niszczące ją promieniowanie UV. Używanie kremu z filtrem SPF minimalizuje także ryzyko powstawanie nowotworów skóry. Jeżeli jeszcze nie stosujesz regularnie filtrów to nowy rok może być świetną okazją do wytworzenia takiego nawyku.

  1. Zacznę regularnie złuszczać skórę

Jest to krok, który często bagatelizujemy w pielęgnacji. Pamiętajcie, że „1-2 razy w miesiącu, jak się przypomni” – to zdecydowanie za rzadko. Regularne złuszczanie sprawi, że skóra będzie wyglądała świeżo i promiennie, poprawi się jej koloryt. Ważne jest, żeby dobrać odpowiedni produkt dla typu skóry. Źle dobrany peeling lub za często stosowany może spowodować podrażnienie. Więcej o rodzajach peelingów przeczytasz tutaj.

  1. Zadbam o skórę ciała

Czasem tak bardzo skupiamy się na wieloetapowej pielęgnacji twarzy, że zapominamy o reszcie ciała. Często dlatego, że po prostu sprawia nam mniej problemów. Może warto się mu się za to odwdzięczyć? J W nowym roku polecam przynajmniej 2-4 razy w miesiącu wykonać peeling całego ciała i zacząć regularnie stosować balsam. Przyjemne w stosowaniu kosmetyki, o pięknym zapachu na pewno w tym pomogą! Polecam słodki zestaw 113 Exotic Scrub i 116 Exotic Smoothie lub bardziej odżywczy 115 Pistachio Scrub i 117 Pistachio Smoothie.

  1. Uporządkuję kosmetyczkę – koniec z chomikowaniem

W nowym roku znajdź trochę czasu i uporządkuj swoje kosmetyki. Na pewno znajdzie się jakieś zaczęte opakowanie drogiego kremu, który średnio nam służy, ale wyrzucić szkoda… Przejrzyj wszystkie kosmetyki, zarówno te do pielęgnacji, jak i makijażu. Wyrzuć te przeterminowane – mogą tylko zaszkodzić skórze. Więcej o tym na co dzieje się z Twoim kremem po upływie terminu przydatności i jak go sprawdzić – tutaj.

  1. Znajdę idealne kosmetyki dla siebie

Po porządkach w kosmetyczce trzeba skompletować produkty na nowo? Postaw na pielęgnację skrojoną na miarę Twoich potrzeb. Nie słuchaj ulubionej influenserki w sprawie doboru kremu. Każdy ma inną skórę! W celu doboru pielęgnacji najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Nie masz swojego zaprzyjaźnionego kosmetologa? Umów się na konsultacje z kosmetologiem Purles.

  1. Zacznę regularnie chodzić na zabiegi gabinetowe

Intensywna kuracja dostosowana do potrzeb skóry w gabinecie kosmetycznym to to na co zasługujesz regularnie. Oddanie się w ręce profesjonalisty. Do tego w końcu trochę czasu tylko dla siebie. Najlepiej od razu wykupić serię i wpisać zabiegi w kalendarz. Trudniej wtedy o wymówki.

  1. Zwrócę uwagę zdrowy tryb życia

Piękna cera to nie tylko zasługa dobrych kosmetyków, ale także stylu życia. W tym roku postaraj się zadbać o odpowiednią ilość snu. Nie zapominaj o ruchu. Odżywianie też ma duży wpływ na wygląd skóry. Zadbaj o to, żeby Twoje posiłki bogate były w warzywa i owoce. Unikaj przetworzonej żywności. Dobre zmiany wpłyną nie tylko na wygląd, ale również na dobre samopoczucie.