Czynniki wzrostu – klucz do zdrowej skóry

Nie da się zatrzymać upływającego czasu – ale można skutecznie wpłynąć na procesy powodujące starzenie i zaburzenie równowagi skóry. Nowa linia Purles już jest z nami! Dla kogo przeznaczone są produkty z linii Growth Factor Technology? Czym są czynniki wzrostu? Po co je stosować? Zapraszam do lektury.

 

Growth factors, czyli czynniki wzrostu

Te tajemnicze cząsteczki to peptydy, które stymulują wzrost, podziały oraz przekształcenia komórek.

Procesy, w których uczestniczą nasze naturalne czynniki wzrostu, zachodzą w organizmie nieustannie. I to nie tylko w samej skórze. Medycyna od lat wykorzystuje je do pobudzania regeneracji tkanek, a kosmetologia skupia się na ich umiejętności do stymulowania odnowy podstawowych substancji skóry właściwej (m.in. kwasu hialuronowego oraz kolagenu).

Niestety wraz z wiekiem oraz zwiększoną ekspozycją na stres, ilość czynników wzrostu w skórze drastycznie spada. Jak to wygląda z zewnątrz? Pojawiają się zmarszczki, spada elastyczność – kondycja skóry znacznie się pogarsza. Dlatego im skuteczniej regenerujemy naturalną barierę ochronną skóry i redukujemy czynniki stresogenne, tym jest ona zdrowsza i wolniej się starzeje.

 

Growth Factor Technology – nowoczesna i odważna w działaniu linia Purlés

Growth Factor Technology to innowacyjna i mocno osadzona w nowoczesnej technologii linia kosmetyków z czynnikami wzrostu, z której jesteśmy szczególnie dumni.

Efekty naszej pracy – EGF Youth Eye Elixir 151 oraz EGF Youth Cream 152 – idealnie nadają się jako uzupełnienie codziennej, domowej pielęgnacji o intensywny, regeneracyjny akcent. Zostały one opracowane tak, by mogły stanowić skuteczną (i zdrową!) alternatywę dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Kluczowym komponentem obu formuł są czynniki wzrostu: EGF, IGF-1, aFGF, bFGF, VEGF. Dlaczego jest ich aż tyle? Każdy z nich ma wąską specjalizację i konkretny obszar, w którym funkcjonuje. Dlatego zastosowanie więcej niż jednego maksymalizuje efekt kosmetyku.

 

Jak działają kosmetyki nowej linii Purlés?

151 EGF Youth Eye Elixir

Przeznaczony jest nie tylko dla skóry dojrzałej. To preparat idealny dla kobiet, które borykają się z takimi problemami jak zmęczenie skóry wokół oczu, worki i cienie pod oczami, oraz pierwszymi oznakami starzenia.

Swoje działanie eliksir zawdzięcza nie tylko czynnikom wzrostu. Kompleks Fucogel i hialuronian sodu zapewniają długotrwałe i wielowymiarowe nawilżenie. Ekstrakt z oczaru wirginijskiego oraz Actiflow umożliwiają redukcję obrzęków i cieni pod oczami, a witamina B9, glutamina i Postbiotic Enzyme Complex wpływają na regeneracją i zwiększenie naturalnych zdolności ochronnych skóry.

Dzięki swojej lekkiej konsystencji, eliksir rewelacyjnie się wchłania i wspomaga przenikanie składników. Jego chłodny aplikator świetnie nadaje się do delikatnego masażu, który wzmacnia działanie przeciwobrzękowe preparatu. Efekt? Możesz pożegnać się z oznakami zmęczenia i przywitać pełną blasku, świeżą i elastyczną skórę pod oczami. A co ciekawsze – nie musisz rozstawać się ze swoim ulubionym kremem pod oczy. Nasz eliksir można stosować samodzielnie lub jako pierwszy krok w wielostopniowej pielęgnacji.

152 EGF Youth Cream

To preparat do zadań specjalnych – idealnie nadaje się dla skóry z oznakami starzenia, o zmniejszonej elastyczności i jędrności. Fantastycznie sprawdzi się jako wsparcie dla skóry wymagającej intensywnej regeneracji po peelingach chemicznych i kuracjach z zakresu medycyny estetycznej, a także do pielęgnacji skóry suchej i bardzo suchej, z uszkodzonym płaszczem hydrolipodowym.

Swoje wielokierunkowe działanie krem zawdzięcza połączeniu silnie stymulujących czynników wzrostu z bogactwem składników nawilżających i przeciwstarzeniowych. Dzięki takim komponentom jak hialuronian sodu, Fucogel, peptydy, Matrixyl czy Marine anti-ageing complex, a także regenerującym emolientom i skwalanowi, EGF Youth Cream 152 długotrwale nawilża, regeneruje, opóźnia procesy starzenia się skóry oraz poprawia jej jędrność. Jego właściwości odżywcze i aksamitna formuła nadają skórze jedwabistą miękkość i młodzieńczy blask.

Nasza innowacyjna linia Growth Factor Technology jest połączeniem siły natury z nowoczesną i zaawansowaną wiedzą biotechnologiczną. Dlatego oddajemy ją w ręce naszych klientek z dumą i przekonaniem, że stanie się częścią ich indywidualnego kodu piękna.

 

Autor: Magda Fuss