Regularne złuszczanie sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądała świeżo i promiennie. Ważne jest jednak, żeby wybrać odpowiedni produkt dla typu skóry. Źle dobrany peeling lub za często stosowany może spowodować podrażnienie.
Wybranie odpowiedniego peelingu dla skóry wrażliwej to nie łatwa sprawa. Nie oznacza to jednak, że mamy z niego rezygnować. Wykonując peeling, złuszczamy powierzchowną warstwę naskórka, która stanowi barierę dla wszelkich produktów nakładanych na skórę. Jeżeli chcesz zwiększyć przenikanie substancji aktywnych z kremów, masek itd. – zrób peeling. Dodatkowo podczas peelingu zachodzą procesy, których nie widać gołym okiem – przesyłamy informację do głębszych warstw skóry o tym, żeby rozpoczęły się procesy regeneracji, a to już działanie anti-ageing, które jest mile widziane także przy skórze wrażliwej.
Przy korzystaniu z peelingu pamiętaj o najważniejszych zasadach:
- Nie używaj produktu, który powoduje mocne podrażnienie i zaczerwienienie skóry.
- Nie używaj peelingu zbyt często (przy wrażliwej i cienkiej skórze 1x w tygodniu wystarczy). Inaczej skóra nie nadąży z regeneracją.
NIEWSKAZANE ZŁUSZCZANIE MECHANICZNE
Unikaj mechanicznych sposobów złuszczania naskórka. Mowa tutaj o różnego rodzaju szczoteczkach do mycia, czy peelingach z drobinkami. Są to z reguły dosyć mocne produkty, przeznaczone dla wytrzymałej, grubszej skóry. Drobinki mogą nadmiernie podrażnić. Dlatego tego typu złuszczanie nie jest polecane dla skóry naczyniowej i wrażliwej!
WAŻNE – nie stosuj peelingów do ciała na twarz! Mają one zdecydowanie większe i ostrzejsze drobinki, za mocne dla delikatnej skóry twarzy.
PEELING ENZYMATYCZNY – IDEALNY WYBÓR DLA SKÓRY WRAŻLIWEJ
Ta grupa peelingów idealnie sprawdzi się dla skóry wrażliwej. Enzymy zmiękczają i rozpuszczają warstwę rogową naskórka w bardzo delikatny sposób.
Peeling enzymatyczny 150 Enzymatic Face Powder jest w postaci proszku, który rozrabiamy z wodą dopiero przed użyciem. Jest to peeling enzymatyczno-mechaniczny. Enzym złuszczający to papaina. Możemy również wyczuć drobinki – to puder z bambusa. Sprawiają one, że wzmacniamy działanie produktu, używając go również jako bardzo delikatny peeling mechaniczny np. w przypadku, gdy strefę T mamy odporniejszą traktujemy ją oprócz enzymu, ścierającą mocą drobinek.
Proszek należy zmieszać z wodą do konsystencji pasty. Następnie nakładamy taką maskę złuszczająca na twarz, czekamy 5-10 minut (przemasowujemy strefy odporniejsze) i zmywamy.
Nowością w ofercie marki Purlés jest 158 Raspberry Jelly Exfoliator. Jest to peeling enzymatyczno-kwasowy o żelowej konsystencji. Zawiera specjalny Postbiotic Enzyme Complex, czyli mieszaninę enzymów proteolitycznych, które pomogą delikatnie usunąć zrogowaciałą warstwę naskórka bez konieczności tarcia. Kwas glikolowy w stężeniu 4% wspomaga działanie złuszczające enzymów, a ze względu na swoją małą cząsteczkę przenika głęboko i stymuluje fibroblasty do produkcji elementów stanowiących rusztowania naszej skóry (działanie anti-ageing).
Produkt wzbogacony jest także w substancje nawilżające, takie jak hialuronian sodu oraz bogaty w witaminy ekstrakt z malin. Przyjemny owocowy zapach i żelowa konsystencja gwarantują niesamowity efekt odświeżenia.
Peeling to szczególnie ważny krok pielęgnacji. Pamiętaj jednak, że źle dobrany może wyrządzić więcej szkody, niż pożytku. Dla wrażliwej skóry twarzy świetnie sprawdzą się np. delikatne peelingi enzymatyczne.