Pielęgnacja skóry krok po kroku – etap 3 SERUM

Kolejnym etapem w naszej serii „Pielęgnacja krok po kroku” jest serum! Stężona moc składników aktywnych – zastrzyk młodości. To kolejny produkt, który czasem pomijamy w naszej codziennej pielęgnacji. Czy warto go używać?

Serum? Koncentrat? Esencja, czy ampułka?

Serum zawiera składniki aktywne w wyższym stężeniu, niż te, które znajdziemy w kremie. Wykazuje intensywne działanie pielęgnacyjne. Czasem spotkamy się z taką formą preparatu również pod nazwą koncentrat, tutaj sama nazwa sugeruje nam skoncentrowaną formę produktu. Podobne działanie będzie wykazywała również esencja. Jej konsystencja jest jednak zwykle dużo lżejsza, często przypominająca gęstszy tonik.
Inną formą zamknięcia stężonych składników aktywnych są ampułki. Wykazują one najskuteczniejsze działanie przy użyciu jak najmniejszej ilości produktu. Używamy ich w formie krótkich, intensywnych kuracji. Dzięki pojedynczej dawce, można do minimum ograniczyć ilość substancji konserwujących w produkcie.

Jak używać?
Serum jako kosmetyk o lekkiej formule powinno być nakładane na skórę w pierwszej kolejności, zaraz po dokładnym jej oczyszczeniu i stonizowaniu. Już kilka kropel wystarcza, by zaaplikować je na twarz, a także szyję i dekolt (o których nie powinniśmy zapominać!).
Serum nie powinno być nakładane na skórę samodzielnie. Należy pamiętać, że nie ma ono na celu zastąpienia kremu. Jest elementem pielęgnacji dodatkowej. Po zaaplikowaniu serum i odczekaniu chwili – nakładamy krem. Lekka formuła serum szybko się wchłania, a krem pozwoli na utworzenie ochronnego filmu na skórze. Najlepiej aplikować je na noc. Wtedy nasza skóra intensywnie się regeneruje i ma szansę wykorzystać dostarczone jej składniki.

Dla kogo?

Takiego koncentratu składników aktywnych możemy używać codziennie lub tylko jako czasową kurację. Szczególnie w przypadku:

  • Gdy twoja skóra jest w nieco gorszej kondycji, np. po chorobie. Będzie to wtedy świetna kuracja regenerująca. Rewelacyjnie sprawdziłyby się wtedy dotleniająco-nawilżające ampułki 127 Oxy Skin Cell Activator
  • Po 35. roku życia serum przeciwstarzeniowe powinno na stałe zagościć na twojej półce z kosmetykami. Może to być np. 135 Age Reverse Concentrate lub 143 VitC Serum Perfector. Dojrzała skóra potrzebuje intensywnej stymulacji.
  • Zimą, gdy skóra wystawiona jest na działanie wiatru i mrozu, a dodatkowo dużo czasu spędzamy w ogrzewanych zamkniętych pomieszczeniach lub narażeni na smog. Świetnie sprawdzi się 142 Perfector Concentrate bogaty w antyoksydacyjne oleje oraz acerolę (naturalną formę witaminy C).
  • Latem, gdy skóra jest narażona na przesuszenie.
  • Gdy zmagasz się z jakimś konkretnym problemem skórnym np. trądzikiem. Należy wtedy sięgnąć po specjalne preparaty mogące wspomóc walkę z problemem np. 131 Anti-Acne Elixir.

Mam nadzieję, że przekonałam Was do tego, żeby rozszerzyć swoją pielęgnację o serum. Wasza skóra na to zasługuje!

Autor: Magda Fuss