Złuszczanie skóry – rodzaje peelingów do stosowania w domu
Regularne złuszczanie sprawi, że skóra będzie wyglądała świeżo i promiennie, poprawi się jej koloryt. Dodatkowo podczas peelingu zachodzą procesy, których nie widać gołym okiem – przesyłamy informację do głębszych warstw skóry o tym, żeby rozpoczęły się procesy regeneracji, a to już działanie anti-ageing!
Jest to szczególnie ważny krok pielęgnacji przy skórze grubszej, przetłuszczającej się, gdzie nadmierna keratynizacja powodująca gromadzenie się komórek naskórka w okolicy gruczołów powoduje ich czopowanie i powstawanie różnego rodzaju wyprysków.
Wykonując peeling, złuszczamy powierzchowną martwą warstwę naskórka, która stanowi barierę dla wszelkich produktów, które nakładamy na skórę. Jeżeli chcemy zwiększyć przenikanie substancji aktywnych z kremów, eliksirów itd. róbmy regularne peelingi.
Ważne jest, żeby dobrać odpowiedni produkt dla typu skóry. Źle dobrany peeling lub za często stosowany może spowodować podrażnienie. Skóra nie nadąży z regeneracją. Ponadto uszkodzimy naturalną barierę ochronną.
Jak często robić peelingi? Wszystko zależy od typu skóry i rodzaju peelingu. Cienkie i wrażliwe skóry – 1 raz w tygodniu. Przy tych grubszych, odporniejszych ok. 2-3 razy w tygodniu.
TYPY PEELINGÓW:
PEELING MECHANICZNY / ZIARNISTY
Zawiera drobinki, które mechanicznie ścierają naskórek. Mogą to być zmielone pestki owoców, łupiny orzechów lub ziarna. Dosyć mocne produkty, chociaż dużo zależy od rodzaju zastosowanej substancji ściernej. Przeznaczone dla wytrzymałych skór, grubszych, przetłuszczających się. Drobinki mogą nadmiernie podrażnić skórę. Dlatego nie są polecane dla skóry naczyniowej i wrażliwej!
Ważne, żeby nie stosować peelingów do ciała na twarz! Mają one zdecydowanie większe i ostrzejsze drobinki, za mocne dla delikatnej skóry twarzy.
W Purlés znajdziecie 2 peelingi mechaniczne:
Rice Exfoliator (101)
To drobnoziarnisty peeling. 98% jego składników jest naturalnego pochodzenia! Oprócz działania złuszczającego mikrocząsteczek ryżu, będzie on także pielęgnował i rozjaśniał skórę. Mimo tego, że jest to peeling mechaniczny jest dosyć delikatny. Przeznaczony dla skóry suchej, dojrzałej, skóry z przebarwieniami.
Precious Exfoliator (106)
Zdecydowanie mocniejsza opcja. Drobinkami ścierającym jest korund – najtwardszy po diamencie minerał. Jeżeli ktoś lubi mocne peelingi to jest to propozycja dla niego. W produkcie znajdziemy również bogaty w aminokwasy puder perłowy oraz ekstrakt z szampana.
PEELING ENZYMATYCZNY
Zawarte w nim enzymy zmiękczają i rozpuszczają warstwę rogową naskórka. Idealne rozwiązanie dla cer naczyniowych i wrażliwych. Najbardziej popularne enzymy wykorzystywane w tym typie peelingów to papaina z papai oraz bromelaina z ananasa.
Peeling enzymatyczny Purlés to Enzymatic Face Powder (150). Jest to proszek, który rozrabiamy z wodą dopiero przed użyciem.
Czemu jest w proszku? Zgodnie z japońskimi badaniami, enzymy proteolityczne stosowane w peelingach enzymatycznych, przebywając dłużej w wodnym środowisku zyskują aktywność i potrafią same siebie nawzajem 'zjadać’, stąd tylko produkt w postaci proszku rozrabiany z wodą tuż przed użyciem ma szanse zadziałać najskuteczniej, dzięki zachowanej stabilności enzymów.
W produkcie 150 enzym złuszczający to papaina. Możemy również wyczuć drobinki – to puder z bambusa. Sprawiają, że możemy wzmocnić działanie produktu, używając go również jako peeling mechaniczny
Grubsze skóry mogą używać 150 codziennie jako pudru do mycia twarzy. Świetnie sprawdzi się również jako maska złuszczająca – mieszamy go z wodą i taką pastę nakładamy na twarz. Odczekujemy koło 5-10 minut i zmywamy.
PEELING CHEMICZNY
Zabiegi peelingów chemicznych wykonywane w gabinetach kosmetycznych, są uznawane za jedne z najbardziej skutecznych rozwiązań na wiele różnych problemów skórnych. W domu również możemy wykorzystać moc kwasów, w nieco mniejszym stężeniu. Kremy z kwasami stosujemy na noc. Podczas ich stosowania powinniśmy na dzień nakładać filtry przeciwsłoneczne.
Kremy z kwasami mają różne działanie, w zależności od zastosowanych substancji. Odpowiednio dobrane mogą być używane przez każdy rodzaj skóry.
Repairing Night Peel (119) jest mieszanką czterech kwasów: glikolowego (5%), migdałowego (1%), cytrynowego (1%) oraz mlekowego (1%). Ma działanie złuszczająco-stymulujące. Rozjaśnia, oczyszcza, wygładza skórę, a dzięki pobudzeniu syntezy kolagenu i elastyny, wyraźnie zmniejsza objawy starzenia się skóry.
Z kolei nawilżająco-wzmacniający Restoring Night Peel (120) jest przeznaczony do pielęgnacji skóry naczyniowej. Zawiera kwas fitynowy (3%) – naturalnie występujący w niektórych ziarnach i nasionach roślin strączkowych. Wykazujący silne działanie rozjaśniające przebarwienia i zapobiegający niszczeniu włókien kolagenowych. Również kwas azelainowy (2%), który działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie. Stosowany również do redukcji przebarwień. Co istotne, może być używany przy skórze wrażliwej, naczynkowej, a także trądziku różowatym.
Mam nadzieję, że teraz bez problemu dobierzesz odpowiedni peeling dla siebie. Jeżeli nadal masz wątpliwości – napisz na adres kosmetolog@purles.pl J